تبلیغات
دانش ایرانی

دانش ایرانی
پیله ات را بگشای تو به اندازه پروانه شدن زیبایی 
نویسندگان
این روزها در ایران عزیزمان انتظار اتفاقی را می کشیم که قرار است برای دهمین بار در دیارمان رخ بدهد اتفاقی که از مدتها قبل گروه ها، احزاب و تشکل ها و عامه مردم به هر شکل درگیر آن بوده اند. در این میان سهم رسانه های ارتباطی و  اصحاب رسانه در اطلاع رسانی و تردیدزدایی و شفافیت سازی اجتناب ناپذیر است. خوشبختانه در این دور رسانه ملی گامی در جهت تنویر افکار عمومی به شکل اصولی برداشته و برنامه مناظره انتخاباتی میان نامزدهای انتخاباتی ترتیب داده تا ما نیز به جرگه کشورهای دموکراتیکی بپیوندیم که سالها از این شیوه در جهت اهداف ملی خود بهره برده اند. تاکنون شاهد دو برنامه از سری برنامه های مناظره انتخاباتی بوده ایم که میان آقایان کروبی و رضایی و  موسوی و احمدی نژاد بوده است. همانگونه که همگان اذعان دارند برنامه مناظره آقایان کروبی و رضایی چندان شباهتی به برنامه مناظره نداشت و شاید به نحوی جلسه تعارف و تمجید و ابراز همسویی اهداف و تفاوت در قالب بود. امشب جلسه مناظره آقایان موسوی و احمدی نژاد برگزار شد و چنان که انتظار می رفت برنامه ای چالشی و انتقادی به تمام معنا بود.
یکی از مزایای مناظره های تلوزیونی بیان عقاید موافق و مخالف نامزد های انتخاباتی در کنار یکدیگر و ایجاد امکان مقایسه دیدگاه ها و نظرات برای مخاطبین است. واضح و مبرهن است که در مناظره های انتخاباتی مردم میتوانند با مراجعه به حاقظه تاریخی، تجربی و حسی خود و با رجوع به سوابق نامزدها در پست های پیشینشان از صحت و کذب ادعاهای آنان مطلع شوند. در این میان نمی توان از تاثیر ارتباط غیر کلامی و یا زبان بدن که یکی از منابع سنجش صداقت گوینده است غافل شد. اغلب اینگونه برنامه ها موجب شکوفایی هر چه بیشتر تفکر سیاسی عامه مردم شده و به رفع ابهامات در خصوص مواضع می انجامد. گاه در این میان اخباری از عملکردهای دولت ها منتشر می شود که در شرایط عادی و معمول امکان انتشار نمی یابند. تقابل و یا تقارن دیدگاه های نامزدها به نوعی فرایند انتخاب بهترین را فراهم آورده و از اتلاف انرژی، هزینه و وقت می کاهد. همچنین این شیوه تبلیغاتی از جذابیت بالاتری نسبت به دیگر شیوه ها برخوردار است.
به هر حال امیدواریم این حرکت ها در سالها و دورهای انتخاباتی بعدی تکامل یافته و به شکل آزادانه تری برگزار شود.طبقه بندی: تبلیغ،
[ پنجشنبه 14 خرداد 1388 ] [ 12:32 ق.ظ ] [ لعیا محبوبی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام خوش آمدید...
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :