تبلیغات
دانش ایرانی

دانش ایرانی
پیله ات را بگشای تو به اندازه پروانه شدن زیبایی 
نویسندگان

می خوام تو این پستم راجع به عقبگرد صحبت کنم همه ما می دونیم که عقبگرد یعنی برگشتن به اون حالتی که پیش از اون درش قرار داشتی و یا برگشتن به عقب حالا نه الزاما به همون شکل و کیفیت قبلی و یا  به نوعی عقبگرد یعنی پسرفت ....

عقبگرد ممکنه در هر زمینه ای باشه علمی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی ، فکری ، اعتقادی و... بشر طی قرن ها حیات خودش به دنبال کشف تازه ها و رسیدن به جایگاه های بهتر بوده یعنی این تمنای درونی انسانه که پیشرفت کنه و تا اونجا که میتونه از همردیفای خودش جلو بزنه اما فکر میکنین چه اتفاقایی باید بیفته که انسانی بخواد عقبگرد بکنه؟

انسان ناخواسته به عقب برمی گرده و پسرفت میکنه چون تو این مسیری که هست، مسیر زندگی، راه رو گم می کنه و بدونه اونکه بدونه سر از ناکجا آباد در میاره .

نوع حکومت بر افراد یک جامعه تابع خواسته اعضای اون جامعه س. یعنی هر جامعه ای خودش تعیین می کنه که چه کسانی و به چه شکلی بر او حکومت کنن. این حرفا رو زدم که مقدمه ای برای این صحبتم باشه ، امروز با یکی از هموطنامون صحبت می کردم که معتقد بودن که باید ولیعهد سابق برگرده تا اوضاع سامون پیدا کنه! جالبه که ایشون تحصیلات عالیه داشتن و به تبع می بایست نظراتشون در مورد مسایل سیاسی و حکومتی از پختگی و آگاهی خبر می داد اما جالبه که صحبت ایشون بازتولید صحبت های پیرمردها و پیرزنان کم سواد و در اکثر موارد بیسواده ما بود. می خوام بگم به نظره شما چه اتفاقاتی میفته که یک نفر از قشر تحصیلکرده ما که  خواستار آزادی و دموکراسی هم هست به این نکته توجه نمی کنه که سلطنت مساوی با دیکتاتوریه و نمی فهمه که این کشور نیازمند اصلاح اموره تا انقلاب براندازنده که باعث نابودی ظرفیت های بالقوه و بالفعل توسعه س. آخه در ساله 2010 چطور میشه که یه نفر خواستار این نوع حکومت میشه؟

وقتی امکان ابراز تنوع نظرات رو به وجود نیاریم، وقتی این امکان رو برای اقلیت ها به وجود نیاریم که از حاشیه به متن برسن،وقتی امکان ایجاد نهادهای مدنی رو به وجود نیاریم، وقتی نقد رو به حداقل برسونیم ،وقتی شرایطی رو فراهم کنیم که بی بی سی تبدیل به بت صداقت و سی ان ان تبدیل به مادر راستگو ومهربان مردم بشه و وقتی دروغ و شایعه جای خبرهای درست رو بگیره اون وقته که دانشجوی مملکت دم از حکومت شاهنشاهی میزنه  و بدونه اینکه بدونه تبدیل به یه شیپور بی خردی میشه.
طبقه بندی: نظریه های ارتباطات،
برچسب ها: سانسور، آزادی بیان، اگاهی،
[ شنبه 28 آذر 1388 ] [ 12:38 ق.ظ ] [ لعیا محبوبی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام خوش آمدید...
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :